Recykling papy
CZYM JEST PAPA I DO CZEGO SŁUŻY?
Papa to szczególny rodzaj pokrycia dachowego, który jest złożony z bitumu, czyli mieszanki różnych elementów pochodnych ropy naftowej.
Papa jest materiałem najczęściej wybieranym do pokrywania dachów, tarasów i balkonów, w związku z jej właściwościami, które sprawiają, że jest ona idealna pod względem jakości, ceny, a także ze względu na jej elastyczność i łatwość z jaką się aplikuje. Jest materiałem wytrzymałym, ale po pewnym okresie czasu wymaga zerwania i wymiany.
UNIESZKODLIWIANIE PAPY ODPADOWEJ STANOWI DUŻY PROBLEM.
Unieszkodliwianie papy jest trudnym procesem, który musi być zrealizowany we właściwy sposób i we właściwym czasie w innym przypadku powoduje ryzyko wyrządzenia szkody dla środowiska, a także poważne kary pieniężne. Papa, biorąc pod uwagę fakt iż jest złożona z różnych materiałów jest uważana za odpad specjalny i nie może być unieszkodliwiona jako zwykły rodzaj odpadu. Dyrektywy Unii Europejskiej wskazują że papa odpadowa może wydzielać substancje i osady, które są potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia.
W związku z tym należy postępować według zaleceń Uni Europejskiej, które w dniu dzisiejszym sugerują dostarczanie odpadów do spalarnii lub do firm produkujących konglomeraty bitumiczne.
Całe działanie powinno odbywać się z uszanowaniem wyżej wymienionych zasad, przede wszystkim w zakresie ochrony środowiska i zdrowia człowieka.
Procedura unieszkodliwiania papy odpadowej nie jest łatwa do realizacji. To oczywiste, że gdy jest to konieczne należy zwrócić sie o pomoc do profesionalisty. Ważny jest więc wybór odpowiedniego partnera, biorąc pod uwagę jak delikatna i skomplikowana jest to operacja.
RECYKLING PAPY ODPADOWEJ W PRODUKCJI KONGLOMERATÓW BITUMICZNYCH.
Recykling to działalność wykorzystująca rozwój technologii alternatywnych.
Dużą zaletą użycia papy odpadowej poddanej recyklingowi zarówno w fazie produkcji konglomeratów bitumicznych, jak i w produkcji innych branż przemysłowych jest oszczędność surowca pierwotnego.
Rozwiązanie najbardziej korzystne cenowo, przyjazne środowisku i zagwarantowane przez firmy wyspecjalizowane w recyklingu papy odpadowej i we wprowadzaniu uzyskanego surowca ponownie na rynek branży konglomeratów bitumicznych i od niedawna na rynek przemysłu tekstylnego.
PRODUKCJA KONGLOMERATÓW BITUMICZNYCH
Zastosowanie papy odpadowej w budownictwie ma swój początek od lat 60 dwudziestego wieku. Nowe dyrektywy europejskie nie pozwalają na unieszkodliwianie papy poprzez składowanie.
W ciągu ostatnich siedmiu lat badań dążono do ulepszenia i przetworzenia odpadów papy poprzez mieszanie jej z innymi innowacyjnymi substancjami pochodzącymi z recyklingu (grafen) otrzymując dziś produkt polimeryczny wysokiej jakości , który podkreśla znaczenie przemysłu konglomeratu bitumicznego jako dającego rozwiązanie problemu całkowitego recyklingu odpadów papy bitumicznej w myśl zrównoważonego rozwoju.